Home » Novinky » PRVNÍ ROČNÍK SOUTĚŽE „ČTYŘI VÝZVY PRVNÍ POMOCI“ SE VYDAŘIL

PRVNÍ ROČNÍK SOUTĚŽE „ČTYŘI VÝZVY PRVNÍ POMOCI“ SE VYDAŘIL

Dne 13.6.2023 se konal první ročník soutěže v první pomoci s názvem „Čtyři výzvy první pomoci“. Účastníky této soutěže byly týmy žáků 1., 2. a 3. ročníku oboru sociální činnost. Soutěž se skládala ze čtyř velkých stanovišť: Anatomická laborka (zde žáci popisovali anatomické obrázky a poznávali zdravotnické vybavení). Spolupráce (vedoucí týmu navigoval a úkoloval zbytek týmu v rámci spolupráce u 3 různých úkolů). Praktická stanoviště (figurovaly zde žákyně 3. ročníku oboru sociální činnost s namaskovaným zraněním a každý tým, který na stanoviště přišel, poskytoval první pomoc) a Znalostní kvíz (vždy dva týmy mezi sebou odpovídaly na otázky týkající se zdravotní nauky, anatomie, pečovatelství a první pomoci, dokud nevzešel jeden vítěz).

Po 4 hodinách nabitých adrenalinem jsme našli vítěze. Na prvním místě se umístil tým SČ3 (Pavla Kellerová, Pavel Samšiňák, Hanka Lukšová a Klára Martínková) neboli Toxíci, obdrželi zlaté medaile, diplomy a putovní pohár. Na druhém místě se umístil jeden ze dvou týmů SČ2 (Anička Mičková, Nikola Vonšovská, Magdaléna Ulmová a Eliška Sklenářová) neboli Iktusáci. Tento tým obdržel diplomy a stříbrné medaile a na třetím místě se umístil tým SČ1 (Daniel Fridrich, Marianne Grzadzielová, Lucie Burdová  a Michaela Jechová) neboli Neuroni. Tento tým obdržel diplomy a bronzové medaile. Všichni zúčastnění si také odnesli sladkoČTYŘu odměnu a nezapomenutelné zkušenosti ve zvládání první pomoci.

Na závěr, bych ráda poděkovala paní Mgr. Andree Fantové z DS Čtyřlístek Most, která poskytla při této příležitosti sponzorský dar, který byl věnován na odměny pro všechny, kteří se nebáli a skočili do toho po hlavě.

Díky Vám všem, p. uč. Fantová