Home » Novinky » VÁNOČNÍ LITERÁRNÍ SOUTĚŽ … ZNÁME VÍTĚZE!

VÁNOČNÍ LITERÁRNÍ SOUTĚŽ … ZNÁME VÍTĚZE!

V prosinci proběhl pilotní ročník Vánoční literární soutěže, jejíž účelem bylo otestovat znalosti světové i české literatury našich žáků.
Na začátku každého adventního týdne byla zveřejněna jedna tematická otázka. Žáci své odpovědi psali na soutěžní lístky a ty předávali paní učitelce Matějovicové, organizátorce soutěže, která zapisovala nejen správné odpovědi, ale také čas, kdy soutěžící lístky přinesli. Nešlo tedy jen o správnou odpověď, ale i rychlost odevzdání hlasovacího lístku. Celkem se zúčastnilo 15 žáků od 1. po 3. ročník napříč všemi obory. První místo s nejvyšším počtem bodů získal Daniel Fridrich ze SČ1 (na fotce vlevo). Druhé a třetí místo mělo stejný počet bodů, avšak o každém umístění rozhodla právě již zmíněná rychlost odevzdání hlasovacího lístku. 2. místo si tak odnáší Michaela Sarközi ze třídy VČ1 (na fotce vpravo) a 3. místo obdržela Natálie Imbrušová, také ze třídy VČ1. Všichni žáci obdrželi diplom a cenu v podobě finanční poukázky do OC Central Most. Soutěž se opravdu povedla a neměla ani jednu špatnou odpověď! Gratulujeme a děkujeme všem soutěžícím. A co vy? Znáte správnou odpověď na některou ze soutěžních otázek?

1. otázka – Jak zní rodné jméno Boženy Němcové?
2. otázka – Jak se jmenuje postava soukromého detektiva z povídek a románů sira Arthura Conana Doyla?
3. otázka – Kdo je autorem verše: „Za trochu lásky šel bych světa kraj“?
4. otázka – Hádej kdo jsem: Jsem prozaik, dramatik a také zastánce samostatnosti čs. a sl. národa. Jako jeden z prvních jsem podepsal Manifest českých spisovatelů. Byl jsem učitelem dějepisu na gymnáziu. Lidé mě považují za zakladatele české historické beletrie a 4x mne nominovali na Nobelovu cenu, kterou jsem však nikdy nedostal.

Správné odpovědi:
1. otázka – Barbora Novotná
2. otázka – Sherlock Holmes
3. otázka – Jaroslav Vrchlický
4. otázka – Alois Jirásek