Home » Akce školy » „MLADÍ DIPLOMATÉ“ NA KRAJSKÉM ÚŘADĚ

„MLADÍ DIPLOMATÉ“ NA KRAJSKÉM ÚŘADĚ

V pondělí dne 8.10.2018 se žáci třetích ročníků naší školy zúčastnili studentského vzdělávací projektu „Mladí diplomaté“ na Krajském úřadě v Ústí nad Labem, kde získali přehled o závažných problematických otázkách projednávaných v současné době v Evropském parlamentu, které se dotýkají budoucího vývoje Evropské unie. Na dané téma hovořila Dita Charanzová, která žáky nejdříve  seznámila se svou prací europoslankyně v Bruselu a poté živě diskutovala s účastníky zasedání o žhavých tématech, která jsou aktuálně řešena na půdě Evropského Parlamentu. I naši žáci se aktivně zapojili do diskuze. Po dnešním setkání si mnozí z přítomných zajisté uvědomili důležitost jednotlivých aktuálních otázek pro budoucí vývoj EU.