Home » Novinky » SČ2 NA EXKURZI V BOHNICÍCH

SČ2 NA EXKURZI V BOHNICÍCH

Dne 15.2. jsem společně s třídou SČ 2 navštívili psychiatrickou léčebnu v Bohnicích. Zde jsme měli prohlídku dětského psychiatrického oddělení s tamní sociální pracovnicí, která nám vysvětlila, jak to na takovém oddělení chodí, s kterými diagnózami se děti nejčastěji potýkají, jaké terapie oddělení nabízí a jak to u nich vlastně vypadá. Poté jsme se krátkou procházkou přes Bohnický komplex přesunuli na oddělení Následné péče, kde jsme se zdejší sociální pracovnicí prošli nový i starý pavilon (a pár dalších, které jsme měli po cestě 🙂 ) a dozvěděli se další zajímavé informace o péči o pacienty, kteří se nemají kam vrátit a jaký život po psychiatrické léčbě mohou mít.

Dále jsme postoupili do centra Prahy, kde jsme měli rozchod na oběd a poté vyrazili směrem k Národní lékařské knihovně a zdravotnickému muzeum. Slečna v NLK nám dala pár zajímavých tipů, jak správně vyhledávat odborné publikace v knihovnách a jak psát odborné práce a zavedla nás do muzea.

Expozice muzea byla malá, ale velmi zajímavá. Během hodiny jsme se dozvěděli, jak se v průběhu let zdravotnictví změnilo, jak dříve vypadaly zdravotnické nástroje, a dokonce jsme si jich pár i osahali.

Nakonec jsme plni dojmu došli k autobusu a vyrazili domů.