Home » Akce školy » DRAČÍ LODĚ POPRVÉ S NAŠÍ ÚČASTÍ

DRAČÍ LODĚ POPRVÉ S NAŠÍ ÚČASTÍ

V pátek 24.9.2021 se na jezeře Matylda konal již 9. ročník dračích lodí StarColor Cup. Na tento závod se podařilo sestavit i posádku žáků naší školy. Pořadatel závodu nám nabídl možnost tréninku, kterou jsme rádi využili. Myslím, že pro žáky to byla skvělá příležitost si vyzkoušet, co všechno je potřeba v lodi umět. Není to jenom o síle, ale i o správném držení těla, dobrém úchopu pádla a také vnímání rytmu, v kterém musí pádlovat všech 20 závodníků, kteří jsou na lodi. Po úvodních minutách prvního tréninku jsem měl opravdu obavy, jestli to zvládneme…. Naštěstí bylo vidět, že žáci mají vůli, zápal a chuť se zlepšovat a kdo nás při prvním tréninku viděl, tak na konci druhého musel vidět jasný pokrok. Loď se již opravdu rozjela a souhra žáků v lodi vypadala velmi dobře.
Vlastní závod jsme si všichni užili a rozjezd naší posádky byl zpočátku velmi nadějný. Bohužel, zhruba v polovině závodu nám došly síly a soupeři nás začali předjíždět. Konečné 9. místo hovoří za vše.
Chtěl bych poděkovat všem žákům, kteří se zúčastnili, za odvahu a nasazení. Věřím, že příští ročník bude opět s naší účastí, a ještě lepším výsledkem.