Home » Novinky » CYKLISTICKÝ KURZ SE VYDAŘIL!

CYKLISTICKÝ KURZ SE VYDAŘIL!

V minulém týdnu se naši žáci prvního a druhého ročníku zúčastnili cyklistického kurzu v krásném prostředí Karlovarského kraje. Po téměř dvou letech, kdy se kvůli covidu žádné kurzy nekonaly, jsme se konečně dočkali a 12 žáků naší školy mělo sraz na vlakovém nádraží v Mostě. Kola a zavazadla se naložila do dodávky a žáci vyrazili vlakem do Sokolova, kde nasedli na kolo a první naše trasa vedla do kempu nad Karlovými Vary. Cesta vedla krásnou přírodou podél řeky Ohře a až v závěru nás čekalo nepříjemné stoupání do kempu, při kterém jsme ještě trošku bloudili, tak se nám příjezd trošku protáhl, ale prostředí kempu s výhledem na Karlovy Vary stál určitě za to. Další odměnou byla večeře v místní restauraci a po večerní společenské hře jsme již nabírali síly na zítřejší celodenní výlet. V úterý ráno po snídani, kterou jsme si sami připravili, nás čekala cesta skoro 50 km. Cílem byl hrad Loket, což je jeden z nejkrásnějších hradů u nás. Po necelých dvou hodinách jsme stáli na nádvoří hradu, který jsme si důkladně prošli. Návštěvu Lokte jsme uzavřeli obědem na náměstí a vydali jsme se na cestu zpět. Čím blíž jsme byli u Karlových Varů, tím víc se začínalo mluvit o stoupání, které nás na závěr čekalo. Strach byl zbytečný, protože všichni byli během 30 minut v kempu. Poslední večer jsme si užili pohledem na západ slunce a nikomu se moc nechtělo myslet na to, že zítra už jedeme domů. Ve středu ráno náš už čekala jenom cesta na nádraží v Karlových Varech a cesta domů. Tak jak jsme začali, tak i končíme. Jedno špatné odbočení a jeden defekt přidalo naší cestě trošku adrenalinu, jestli vlak stihneme. Na závěr jsme museli trošku šlápnout do pedálů, aby nám vlak neujel. Vše jsme stihli a do Mostu jsme dorazili s dobrým pocitem ujetých téměř 100 km.