Home » Akce školy » Projekt „Poraď radním“

Projekt „Poraď radním“

My, žáci třetího ročníku SOŠ InterDACT s.r.o. oboru veřejnosprávní činnost, chceme změny v našem městě, a proto jsme se zapojili do debatního projektu „PORAĎ RADNÍM“. Tento projekt je organizován ve spolupráci a díky podpoře programu Evropské unie ERASMUS + a neziskových organizací Oživení a Dům zahraniční spolupráce. Cílem projektu je uspořádat sérii debatních seminářů a debat s politiky, kde žáci zažijí reálnou politickou diskuzi za účasti koaličních i opozičních politiků a kde dostanou reálnou možnost participace na demokratickém rozhodování k aktuálnímu dění ve městě Most. Kdo by si nechal ujít tu příležitost, že naše názory vyslechnou zástupci místní samosprávy?

Ve středu 21.10. 2015 jsme s obavami usedli do lavic. Co nás čeká? Počáteční rozpaky opadly po pár minutách setkání se dvěma mladými lektory, kteří od nás chtěli slyšet, co nás štve a co lze změnit ve městě, ve kterém žijeme. Kdy přijde další možnost, jak svými názory ovlivnit dění v našem městě? Aktuálních problémů jsme našli hned několik – zchátralé a neudržované budovy, zastaralá budova městské knihovny či vlakového nádraží, neudržovaný chodník a schody vedle obchodního domu PRIOR, nedostatečné osvětlení v parku Šibeník či nedostatečná bezpečnost především ve večerních hodinách. Chceme ovlivnit dění v našem, a proto se pustíme v blízké době do debaty se zastupiteli města. S nadšením i mírnými obavami se budeme těšit na další průběh projektu…..