Home » Akce školy » PROJEKTOVÝ DEN SOŠ INTERDACT „PO EVROPĚ S ÚSMĚVEM“

PROJEKTOVÝ DEN SOŠ INTERDACT „PO EVROPĚ S ÚSMĚVEM“

V úterý 13. října se na Střední odborné škole InterDACT konal projektový den EU s názvem
„Po Evropě s úsměvem“.
Celý projekt byl koncipován jako soutěž, které se zúčastnilo 9 týmů základních škol a 13 týmů složených z žáků SOŠ InterDACT.

Žáci InterDACTu za pomoci třídních učitelů vyzdobili třídy do barev, tradic a symbolů určitých států EU, připravili si pro žáky krátkou prezentaci státu a vytvořili vědomostní soutěže typu kvízy, křížovky, osmisměrky či interaktivní hry na počítačích či tabletech. Jedna sekce probíhala kompletně v anglickém jazyce, což bylo pro některé velkým oříškem, nicméně velmi zdařilé zpestření. Šestičlenné týmy pak urputně soutěžily o cenné body do konečné tabulky.

Kategorii ZŠ nakonec s přehledem vyhrál tým „Světáci“ ze 7. ZŠ v Mostě, kteří až na jedno druhé místo všechny stanoviště opanovali. Druhý skončil tým „Bombarďáci“ z 11. ZŠ v Mostě a na třetím místě se umístil tým „Zlomky“ ze ZŠ z Lomu.

Kategorii SŠ po velmi těsném výsledku opanovaly děvčata z třídy VČ2 s týmem „Makronky“, druzí skončili kluci z třídy IT2 s týmem „Zlobidla“ a třetí tým „Bobule“ z třídy VČ3.

Všichni umístění si odnesli krásné ceny, ale hlavně všichni zúčastnění se obohatili o nové vědomosti o státech EU a to vše hrou, což je v dnešní době důležité. Poznali tradiční jídla, slyšeli hymny a národní písně, dozvěděli se něco o symbolech a zdokonalili se i v anglickém jazyce. Sečteno podtrženo projektový den SOŠ InterDACT se vydařil, a my ho pro Vás rádi připravíme a zrealizujeme i v následujících letech.