Home » Akce školy » Pod pokličkou aneb Den otevřených dveří na Magistrátu města Most

Pod pokličkou aneb Den otevřených dveří na Magistrátu města Most

Žáci naší školy měli možnost si v rámci Dne otevřených dveří 3. 11. 2016 prohlédnout magistrát našeho města. Ve vstupní hale se naší skupiny ujal pracovník magistrátu. Prohlídka byla zahájena prezentací o jezeru Most, kde jsme se dozvěděli nové informace o budoucnosti jezera. V roce 2018 už bychom se mohli projet na kole kolem celého jezera, následně budou uvedeny do provozu pláže, dokonce i pláž pro pejsky. Došlo i na soutěže, které se týkaly otázek vztahující se k jezeru, např. jeho hloubky, čistota vody, kdy bylo napuštěno atd.. Za správné odpovědi žáci obdrželi zajímavé ceny např. sadu na údržbu kol, světlo na kolo, termohrnky.

Pak jsme pokračovali do sekretariátu vedení města, kde proběhlo příjemné setkání s panem primátorem, test „primátorské židle“ a prohlídka insignií primátora města. V posledním patře si žáci prakticky vyzkoušeli hlasovací systém zastupitelstva a v praxi viděli odbavovací systém a platební automat, který se nachází ve třetím patře budovy.

Návštěva byla zakončena v informačním centru, kde je možné na interaktivní mapě nalézt části starého města, které bylo zbouráno. Dále je možné se zde zaregistrovat pro zasílání informací o akcích pořádaných městem Most.

Image (2)     Image