Home » Novinky » VČ2 NA NÁVŠTĚVĚ OKRESNÍHO SOUDU V MOSTĚ

VČ2 NA NÁVŠTĚVĚ OKRESNÍHO SOUDU V MOSTĚ

V pondělí 20. 5. 2024 se třída VČ 2 zúčastnila třech veřejných líčení na Okresním soudě v Mostě.

Nejdříve byl do soudní síně vězeňskou službou přiveden muž v poutech a už od pohledu vypadal podezřele. Jednalo se o stalkera, který sledoval svoji ex přítelkyni. Šlo o sledování, vyhrožování, ale i o fyzické napadení. Z pachatele jsme neměly vůbec dobrý pocit. Za tento přečin dostal 40 měsíců nepodmíněně s ostrahou.

Na druhém soudním jednání jsme byly přítomny situaci, že se do vězení můžeme dostat i za drobné krádeže s více minulými prohřešky zaznamenanými v trestním rejstříku. Tento obžalovaný jich měl za sebou již 19 a na jeho denním pořádku byl alkohol. Po zatčení mu byly naměřeny 3 promile v krvi. Pro normálního člověka by to už byla otrava krve, u něj to však bylo v pořádku. Tomuto pánovi bylo 62 let a rozhodl se pro tento způsob života. Ve vězení si odsedí 9 měsíců s ostrahou za krádež baterek a konzervy tuňáka, masa atd.

A jako třetí a poslední jednání bylo o vloupání a lidské hlouposti. Šlo o to, že tento pachatel nedomyslel svou trestní činnost. Jeho přečin byl ohledně vloupání a následné krádeži jako jsou například obrazy, 4 láhve perlivého vína, lahev Fernetu, mikinu v hodnotě 100 korun. Za nás zcela zbytečné, protože to nejsou věci nezbytně nutné a zcela nepotřebné k životu. Za tento přečin si odsedí 14 měsíců s ostrahou.

Soudkyně, státní zástupci i advokáti byli velice příjemní a po skončení řízení jsme dostaly pár rad, které se do budoucna budou určitě hodit. Odpověděli nám na všechny naše otázky. Exkurzi na soudu jsem si moc užily.