Home » Akce školy » SOUTĚŽ „ČTYŘI VÝZVY PRVNÍ POMOCI“

SOUTĚŽ „ČTYŘI VÝZVY PRVNÍ POMOCI“

Dne 24.6.2024 se konal druhý ročník soutěže v první pomoci s názvem „Čtyři výzvy první pomoci“. Účastníky této soutěže byly týmy žáků 1., 2. a 3. ročníku oboru SČ. Soutěž se skládala ze čtyř velkých stanovišť: Poznávačka (zde žáci pohmatem poznávali předměty související se zdravotnictvím, dále museli vysvětlit 3 pojmy a popsat dva obrázky) Spolupráce (vedoucí týmu házel hrací kostkou, podle čísla, které padlo dostal tým skládačky, které musel složit) Praktické stanoviště (figurovaly zde žáci            2. ročníku SČ2 s namaskovaným zraněním a každý tým, který na stanoviště přišel, poskytoval první pomoc) a Znalostní kvíz (vždy dva týmy mezi sebou, odpovídaly na otázky týkající se zdravotní nauky, anatomie, pečovatelství a první pomoci dokud nevzešel jeden vítěz) + dvě nemalá stanoviště kde na jednou popisovali anatomické obrázky a na druhém vyplňovali křížovku.

Po 4 hodinách nabitých adrenalinem jsme našli vítěze. Na prvním místě se umístil jeden ze dvou týmů SČ3 (Eliška Sklenářová, Terka Hrdá a Nikča Vonšovská) neboli SRDCOVKY, kteří obdrželi zlaté medaile, diplomy, putovní pohár, dárečky a spoustu sladkostí. Na druhém místě se umístil tým SČ2 (Míša Jechová, Nelly Kleinová, Marianne Grzadzielová a Daniel Adam Fridrich) neboli NEURINKA, kteří obdrželi diplomy a stříbrné medaile, dárečky a sladkosti a na třetím místě se umístil tým SČ1 (Terka Havlová, Denča Malá, Linda Laštovková a Nellča Trunschková) neboli LOBOTOMKY, kteří obdrželi diplomy, bronzové medaile, dárečky a sladkosti. Všichni zúčastnění si také odnesli sladkou odměnu a nezapomenutelné zkušenosti ve zvládání první pomoci.

Na závěr, bych ráda poděkovala paní Mgr. Andree Fantové z DS Čtyřlístek Most, která poskytla při této příležitosti sponzorský dar, který byl věnován na odměny pro všechny, kteří se nebáli a skočili do toho po hlavě.

Díky Vám všem, bylo to skvělý.