Home » Akce školy » SČ3 NA EXKURZI V ÚSTECKÉ MASARYKOVĚ NEMOCNICI

SČ3 NA EXKURZI V ÚSTECKÉ MASARYKOVĚ NEMOCNICI

Dne 3.6.2024 třída SČ3 navštívila Masarykovu nemocnici v Ústí nad Labem v rámci spolupráce s koordinátorkou sociálně-zdravotní intervence pro Ústecký kraj Markétou Matušíkovou.

Jako první jsme se vydaly na Zdravotnickou záchranou službu, kde nás z anatomie a pečovatelství prozkoušel záchranář a tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje pan Prokop Volejník, který nám ukázal vrtulník – “Barču” (Leteckou záchrannou službu), operační středisko neboli Dispečink a následně RLP, RZP a RV neboli výjezdové záchranky.

Následovala hodinová přednáška pod vedením zdravotní sestry Gabriely Klegrové ve vzdělávacím institutu Krajské zdravotní. Přednáška byla o paliativní péči, o tom, co vůbec paliativní péče je a proč je tak důležitá spolupráce mezi zdravotníky a sociálními pracovníky.

Poslední zastávkou byla Kardiochirurgická klinika Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně, kde nám konkrétně o resuscitačním, intermediálním a standardním oddělení přednášela vrchní i staniční sestra Jana Paurová a Klára Sejčová, které nám Kardiochirurgii představily a popsaly těžkou a velice specializovanou péči, která je pacientům na tomto oddělení dávána.