Home » Akce školy » Projektový den „PO EVROPĚ S ÚSMĚVEM“

Projektový den „PO EVROPĚ S ÚSMĚVEM“

V pondělí 10. října se na Střední odborné škole InterDACT konal druhý ročník projektového dne s názvem „Po Evropě s úsměvem“. Celý projekt byl koncipován jako soutěž, které se zúčastnilo celkem 17 týmů základních škol Mostecka – celkem tedy přes 100 žáků!!!

Žáci InterDACTu za pomoci třídních učitelů vyzdobili třídy do barev, tradic a symbolů určitých států EU, připravili si pro žáky krátkou prezentaci státu a vytvořili vědomostní soutěže typu kvízy, křížovky, osmisměrky či interaktivní hry na počítačích či tabletech. Jedna sekce probíhala kompletně v anglickém jazyce, což bylo pro některé velkým oříškem, nicméně velmi zdařilé zpestření. Šestičlenné týmy pak urputně soutěžily o cenné body do konečné tabulky.

V konečném pořadí nakonec s přehledem zvítězil tým Meziboří 1 ze ZŠ Meziboří, druhý skončil tým Černí ptáci ze ZŠ Ruská Litvínov a na třetím místě se umístili Světáci ze 7. ZŠ v Mostě.

Nejlépe vyzdobenou třídu nakonec vyhrála třída VČ a IT4, kde jste se opravdu cítili jako v Chorvatsku (jen to teplo chybělo), a zaslouženě si odnesli výborný ovocný dort.

Všichni umístění si odnesli krásné ceny, ale hlavně všichni zúčastnění se obohatili o nové vědomosti o státech EU a to vše hrou, což je v dnešní době důležité. Poznali tradiční jídla, slyšeli hymny a národní písně, dozvěděli se něco o symbolech a zdokonalili se i v anglickém jazyce. Sečteno podtrženo projektový den SOŠ InterDACT se vydařil, a my ho pro Vás rádi připravíme a zrealizujeme i v následujícím roce.