Home » Informační technologie » PO EVROPĚ S ÚSMĚVEM – IV. ročník

PO EVROPĚ S ÚSMĚVEM – IV. ročník

V pondělí 24. září 2018 se na SOŠ InterDACT, s. r. o., konal 4. ročník projektového dne „Po Evropě s úsměvem“. Už od ranních hodin probíhali v našich třídách rozsáhlé přípravy a tentokrát se třídy zdobily do států Estonsko, Rumunsko, Polsko, Belgie, Řecko, Slovinsko, Lotyšsko a samotné EU. Celkem se 4. ročníku zúčastnilo více než 140 žáků z devíti základních škol Mostecka, což je opět posunutí účastnického rekordu z let předešlých. Žáci si v jednotlivých státech nejdříve poslechli krátkou prezentaci a poté soutěžili v nabytých vědomostech vyplněním pracovních listů, interaktivně pomocí PC či tabletů, křížovkou či sportovní aktivitou.

Nejlépe vyzdobenou třídou byla vyhodnocena třída VČ2 a jejich Rumunsko, těsně před Řeckem s SČ2 a Slovinskem z IT3. Po více než čtyřech hodinách soutěžení nakonec zvítězil tým „Mnohonárodnostní párečci“ z 18. ZŠ Most, na druhém místě skončil tým „Beta“ z 11. ZŠ Most a na třetím místě skončil tým „Mirashok“ opět z 18. ZŠ Most.

Všem vítězům gratulujeme a všem ostatním účastníkům děkujeme za účast, všichni jste předváděli parádní výkony. Již nyní se těšíme na jubilejní 5. ročník této povedené akce. 💯💯💯👍🌐🇪🇺