Home » Důležité informace » PARÁDA … 2. MÍSTO V OKRESNÍM KOLE BASKETBALU KLUKŮ

PARÁDA … 2. MÍSTO V OKRESNÍM KOLE BASKETBALU KLUKŮ

Ve čtvrtek 11.11.2021 se v mostecké sportovní hale konalo okresní kolo v basketbale, kterého se zúčastnilo 7 družstev. Do čtyřčlenné skupiny byli naší škole nalosováni soupeři – SPŠ Most, VOŠ Most a Educhem Most. Do prvního utkání proti VOŠ Most jsme vstoupili dobře a kromě krátkého výpadku ve druhém poločase jsme utkání kontrolovali a připsali si první vítězství. Ve druhém utkání proti průmyslovce už bylo jasné, že jde nejspíš o první místo ve skupině a o postup do finále. Do utkání jsme opět vstoupili dobře a pod taktovkou Filipa Frölicha a Radka Pospíšila jsme udávali tempo utkání. Ve druhém poločase, ale přišel nápor průmyslovky a 40 sekund před koncem jsme prohrávali o bod. V tu dobu vzal na sebe zodpovědnost Filip a zkušeně si došel pro dva fauly soupeře a obrátil skóre v náš prospěch. Poslední utkání ve skupině nemohlo na našem postupu do finále nic změnit, tak jsme si ho užili a na hřišti se objevilo všech deset hráčů a s přehledem jsme vyhráli 19:8. Ve finále proti SSŠMEP Most jsme bohužel od začátku ztráceli a když jsme se ve druhém poločase dokázali přiblížit na rozdíl dvou bodů, tak soupeř udeřil dvěmi trojkami a na to jsme již neměli odpověď a po boji jsme prohráli 24:16.

Za celý turnaj musím kluky pochválit, protože všechna utkání jsme odehráli na 100% a i když většina týmů byla daleko větší a starší, tak jsme se s tím dokázali skvěle vypořádat. A jelikož náš tým byl složen ze studentů 1. až 3. ročníků, tak si myslím, že příští rok můžeme naše umístění ještě vylepšit.