Home » Akce školy » EXKURZE VČ1 DO OBLASTNÍHO MUZEA A GALERIE V MOSTĚ

EXKURZE VČ1 DO OBLASTNÍHO MUZEA A GALERIE V MOSTĚ

V úterý 15. listopadu 2022 se zúčastnila naše škola již třetího pilotního ověřování projektu: “Panorama starého Mostecka“ (http://panoramamostecka.cz/o-projektu/) v Oblastním muzeu a galerii v Mostě. Nyní se jednalo o testování velmi zajímavého modulu 3 – Virtuální muzeum Mostecka.

Na začátku si žáci VČ1 prošli výstavu fotografií (https://www.muzeummost.cz/cz/vystavy-akce/vystava-fotografii-panorama-stareho-mostecka ) zdigitalizovaných v rámci projektu Panoráma starého Mostecka s hlavním tématem: Svět kolem roku 1900 a historické fotografie Mostecka. K celé výstavě byl poskytnut kvalitní výklad odborného pracovníka projektu Jana Setváka.
Třída se rozdělila na dvě skupiny a první se vrhla do víru virtuální reality. Nejdříve jsme prošli místností krušnohorského truhláře (období cca 20 a 30. léta 20. století).Další naší virtuální zastávkou byl Obchod se zbrojí (16. – 17. st.) a nakonec jsme navštívili kamenolom v Dobrčicích a prohlédli si přírodu živou a neživou.

Druhá skupina si mezitím prohlédla zajímavé filmy: Historie muzea nejen Mosteckého a Život v mosteckém muzeu z druhé strany.