Home » Akce školy » Projekt s dětmi ze Sovičky za kulturou

Projekt s dětmi ze Sovičky za kulturou

V rámci projektu navštívily žákyně SČ4 s dětmi z nízkoprahového zařízení Planetárium. V první části se žáci prostřednictvím asi 30 minut trvajícího videa seznámily s nejdůležitějšími objekty Sluneční soustavy, tedy s planetou Zemí a jejím průvodcem Měsícem a s naší hvězdou Sluncem.

Druhá část byla pak věnovaná hvězdné obloze. Žáci měly možnost naleznout nejdůležitější souhvězdí, Polárku, planety a další vesmírné objekty tak, jak jsou vidět pouhým okem na našem nebi.

Další akcí v projektu byla návštěva divadla Rozmanitostí.

V představení o Kouzelné hvězdice se děti přesvědčily, že i zvířátkům v lese se mohou splnit ta nejtajnější přání. A nejen o Vánocích. Stačí si umět přát. A to nás všechny naučila Kouzelná Hvězdička.

Dětem se pohádka moc líbila a zážitek byl umocněn možností focení na jevišti.

Poslední kulturní akcí projektu v tomto roce byla návštěva Oblastního muzea v Mostě.

Navštívili jsme jednu z neoblíbenějších expozic, která děti seznamuje s bohatstvím přírody v regionu, kde žijí. Nejzajímavější částí jsou stylizované krajiny s preparovanými zvířaty či jejich modely. Expozice Přírodou severozápadních Čech společně s dalšími dvěma expozicemi, zaměřenými na geologii a mineralogii, umožnila dětem vytvořit si ucelený obrázek o přírodních poměrech na Mostecku a okolí.