Home » Akce školy » EXKURZE do ČNB a Poslanecké sněmovny

EXKURZE do ČNB a Poslanecké sněmovny

V průběhu každého školního roku naše škola pořádá několik různých poznávacích exkurzí. Za poslední měsíc měli žáci prvních a třetích ročníků naší školy možnost zúčastnit se dvou zajímavých exkurzí, které se konali v rámci výuky veřejné správy a ekonomie. Žáci měli jedinečnou možnost navštívit prostory České národní banky a prohlédnout si expozici věnovanou historickému vývoji české měny. Na úvod zhlédli krátké filmy, které poskytly informace o ČNB, o její historii, vývoji, ale i o současném působení na finančním trhu v České republice i v zahraniční. Žáky zaujal nejenom výklad k ochranným prvkům na bankovkách české měny a možnost jejich falšování, ale také praktická možnost vyzkoušet si váhu zlaté cihly v hodnotě několika milionů. Znalosti žáků byly obohaceny o další informace z oblasti bankovnictví. O několik dní později žáci prvních ročníků navštívili prostory Poslanecké sněmovny v Praze a měli možnost prohlédnout si místo, kde se rozhoduje o právním řádu České republiky.